Oyuncu Ajansları

Oyuncu Ajansları

Oyuncu ajansları genel itibariyle deneyimli/deneyimsiz oyuncuları başlangıç seviyesinden en üst düzeye hazırlayarak film, dizi, yarışma ve reklam çekimlerinde kullanılması için temin etmektedir. Kişilerin başvurularda oyunculuk deneyimlerine, fiziki özelliklerine, yaş ve boy uzunluklarına, tarzına göre değerlendirilmektedir.

Oyuncu ajansları içerisinde oyunculuk süreci şu şekilde işlemektedir. Öncelikle oyuncu adayları başvurularını yaparak aday listesine dâhil olurlar. Ardından yapımcılar veya oyuncu talep eden firmalar bu adayların bulunduğu havuz üzerinden ihtiyaçlarına ve isteklerine uygun olan oyuncuları cast ajansından talep eder. Rol İstanbul Ajans ise sizlere bu talebi kabul edip etmediğinizi sorarak sizi işe yönlendirir.

İsteyen herkes cast ajansına başvurarak oyunculuk için ilk adımı atabilmektedir. Yeteneğiniz olduğu takdirde sürekli olarak reyting değerleri yüksek olan dizi, film ve diğer görsel çalışmalarda görev alabilmeniz mümkündür. Ajanslar 3 ana grup üzerinde toplanmaktadır;

Figüran Ajansı

Figüranlık oyunculuğa başlamak açısından ideal bir ajans seçeneğidir. Genellikle küçük, kısa ve basit roller figüranlara sağlanmaktadır. Basit roller olduğundan dolayı eğitim düzeyinde bir sınıf veya şart aranmaz.

Oyuncu Ajansı

Oyunculuk deneyimi oyuncu ajansları için ön plandadır. Adayların veya oyuncuların başvurularında bakılan en önemli husus referanslar ve eğitim geçmişi olmaktadır. Fiziki bir şart veya kural oyuncu ihtiyacının rolüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.


Manken Ajansı

Mankenlik başvurularında genellikle mülakat süresinde diksiyon, fiziki özellikler, eğitim geçmişi ve kişinin tarzı analiz edilmektedir. Marka değeri taşıyan kampanyalarda yüz hatları da önemli bir unsurdur. Daha önceden katılım sağlanmış referanslar da mankenlik kariyeri için seçim unsurlarından biridir.