Reklam Ajansları

Reklam Ajansları

Reklam çekimlerinde de aynı şekilde oyuncu ihtiyaçları Cast ajansları tarafından sağlanmaktadır. Reklam ajansları reklamda tanıtılacak ürün/hizmete göre oyuncuda aranacak olan şartları da belirlemektedir. Kişilerin reklamlarda oynaması için güzel veya yakışıklı olmasına gerek yoktur. Reklamlar kimi zaman çirkin bir kıza veya yaşlı bir bayana da ihtiyaç duyabilmektedir. O nedenle reklam ajansları için başvuru yapan kişilerin yaş, cinsiyet, boy ve özellik çeşitliliğine ihtiyacı vardır.

Reklam projelerinde genellikle tanıtılacak ürün/ hizmet ile kişinin tam uyumu sağlaması amaçlanmaktadır. Reklam çalışmalarında yer almak isteyen kişilerin de sitemiz üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru sayısı yoğunluğa göre en kısa süre içerisinde değerlendirilerek sonuçlanmaktadır

Reklam çalışmaları genellikle kısa süreli zamanlara sahip olduğundan bu kısa süre içerisinde ürünün sunumu hızlı ve samimi şekilde yapılmalıdır. O nedenle reklam çalışmasında yer alacak oyuncunun güzelliği/yakışıklılığı yerine samimiyeti ve karşı tarafa bıraktığı intiba önemlidir.

Reklam ajansları tarafından uygulanan reklam oyunculuğu süreci;

- Adaylar başvuru yapar.
- Reklam ajansı değerlendirerek olumlu/olumsuz sonuçlandırır.
- Yeni reklam projelerinde oynayacak oyuncu nitelikleri belirlenir.
- Bu niteliklere uyan başvuru yapmış adaylar bilgilendiriliyor.
- Adaylar direkt olarak yapımcı, ajans ve yönetmen ile bir araya gelerek detaylar netleştiriliyor.